У чому різниця між QA та QC тестувальником?

u-chomu-riznycya-mizh-qa-ta-qc-testuvalnykom

Тестувальник – це перша людина, в руки якої потрапляє програмне забезпечення – гра, додаток тощо. У цьому навіть є певна магія. Так, робота тестувальника – знаходити помилки розробників, уважно перевіряти та не пропускати нічого, але все ж – коли ти першим отримуєш доступ до чогось, над чим працювала ціла команда, це особливе відчуття.

Отже, чим різняться QA та QC?

Quality Assurance включає в себе Quality Control поряд з іншими процесами щодо поліпшення якості роботи компанії.

Quality Assurance (забезпечення якості) – це превентивний процес, завданням якого є забезпечення якості продукту в майбутньому. У цьому сенсі Quality Assurance більш орієнтований на процес.

Quality Control (контроль якості) – це процес знаходження помилок в продукті, з метою їх подальшого виправлення. Завданням Quality Control є підтримка якості продукту в поточний момент часу. Quality Control орієнтований на продукт, що розробляється в даний момент.

Говорячи іншими словами, Quality Assurance гарантує, що процес поставлений правильно і дає передбачений результат, в той час як Quality Control гарантує, що продукт задовольняє вказаному набору вимог.

IMG_7115

IMG_7086-1

IMG_7009

Існує стереотип, що тестувальником йдуть працювати ті, хто не «дотягує» до програміста. Але чи насправді такі думки мають вагу? Людина обирає професію собі до снаги і ніколи не треба зважати на чиюсь думку, якщо вона протирічить вашій вже сформованій.

Один з багатьох плюсів роботи тестувальника ПЗ – досвід – не головне. По-перше, спеціальність є досить молодою (їй приблизно 10 років), по-друге, – на тестувальника наразі не навчають в українських вишах. Таким чином, велику роль гратиме ваша життєва компетентність – ухвалити рішення, щоб перекваліфікуватись у QC Engineer, обрати правильне місце для навчання і, нарешті, знайти свою першу роботу.

Щоб стати тестувальником, як ми вже сказали, не треба навчатись чотири роки в університеті. Logos IT Academy пропонує курси тестування у Львові від провідних викладачів, спеціалістів найвідоміших IT-компаній України, як-от Олег Коваль, Senior QA Engineer у Softserve та інші. Окрім того, ви маєте чудову можливість зібрати інформацію перед рішенням – Logos IT Academy проводить регулярні безкоштовні тренінги та заняття для охочих опанувати професію тестування ПЗ. Слідкуйте за нашою спільнотою у Facebook та будьте завжди в курсі наступних подій у львівській Logos IT Academy.

© 2015-2017 ТзОВ “Школа тестування” – використання матеріалів ТзОВ “Школа тестування” дозволено з попередньої згоди правовласників. Всі права захищені.