У чому різниця між QA та QC тестувальником?

Тестувальник – це перша людина, в руки якої потрапляє програмне забезпечення – гра, додаток тощо.
У цьому навіть є певна магія.
Тестувальник – це перша людина, в руки якої потрапляє програмне забезпечення – гра, додаток тощо. У цьому навіть є певна магія. Так, робота тестувальника – знаходити помилки розробників, уважно перевіряти та не пропускати нічого, але все ж – коли ти першим отримуєш доступ до чогось, над чим працювала ціла команда, це особливе відчуття.

Отже, чим різняться QA та QC?

Quality Assurance включає в себе Quality Control поряд з іншими процесами щодо поліпшення якості роботи компанії.

Quality Assurance (забезпечення якості) – це превентивний процес, завданням якого є забезпечення якості продукту в майбутньому. У цьому сенсі Quality Assurance більш орієнтований на процес.

Quality Control (контроль якості) – це процес знаходження помилок в продукті, з метою їх подальшого виправлення. Завданням Quality Control є підтримка якості продукту в поточний момент часу. Quality Control орієнтований на продукт, що розробляється в даний момент.

Говорячи іншими словами, Quality Assurance гарантує, що процес поставлений правильно і дає передбачений результат, в той час як Quality Control гарантує, що продукт задовольняє вказаному набору вимог.
Хочеш стати Тестувальником?
Існує стереотип, що тестувальником йдуть працювати ті, хто не «дотягує» до програміста. Але чи насправді такі думки мають вагу? Людина обирає професію собі до снаги і ніколи не треба зважати на чиюсь думку, якщо вона протирічить вашій вже сформованій.

Один з багатьох плюсів роботи тестувальника ПЗ – досвід – не головне. По-перше, спеціальність є досить молодою (їй приблизно 10 років), по-друге, – на тестувальника наразі не навчають в українських вишах. Таким чином, велику роль гратиме ваша життєва компетентність – ухвалити рішення, щоб перекваліфікуватись у QC Engineer, обрати правильне місце для навчання і, нарешті, знайти свою першу роботу.

Щоб стати тестувальником, як ми вже сказали, не треба навчатись чотири роки в університеті. Logos QA Academy пропонує курси тестування у Львові від провідних викладачів, спеціалістів найвідоміших IT-компаній України, як-от Олег Коваль, Senior QA Engineer у Softserve та інші. Окрім того, ви маєте чудову можливість зібрати інформацію перед рішенням – Logos QA Academy проводить регулярні безкоштовні тренінги та заняття для охочих опанувати професію тестування ПЗ. Слідкуйте за нашою спільнотою у Facebook та будьте завжди в курсі наступних подій у львівській Logos IT Academy.

QA Engineer

QC Engineer

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу