Що потрібно знати щоб стати тестувальником ПЗ?

Універсального набору навичок немає, тому що кожен напрямок має свою специфіку. Розповімо про кілька базових речей.
Хочеш стати Тестувальником?

Що потрібно знати щоб стати тестувальником ПЗ?

Теорія
Потрібно розуміти, що ви тестуєте, як тестуєте, як проектуєте тести, щоб вони були найефективнішими. Веб-додатки – це одне, мобільні програми – інше, «залізо» – третє. Принципи тест-дизайну скрізь однакові, але у кожній сфері є відмінності в архітектурі.

Вміння чітко викладати свої думки. Останнім часом бачу багато статей від розробників, які не розуміють, що описують тестувальники. Потрібно чітко розуміти, де ви знайшли помилку та правильно її описувати, доносити свої думки до розробників та продукт-оунерів. Зрозумілий баг-репорт від створення до фіксу бага можуть обробити за годину, а якщо неправильно його описати процес може затягнутися на тиждень.
Софт-скіли
Важливо порозумітися з розробниками — це призводить до колосальних результатів у роботі. Також іноді буває, що технологія йде на перший план, а тестування - на другий, тому що компанії не розуміють, що організація тестування - це важливий процес, він прискорює розробку продукту. Тому потрібно вміти показувати, що тестування справді допомагає.
Мова програмування
Бажано знати хоча б основи. Я знаю компанії, які готові брати джунів без знання мови, але це трапляється все рідше. Топ-3 затребуваних мов зараз - Python, Java та JavaScript. Зараз стало більше вакансій за моїми спостереженнями на C#. Не знаю, з чим саме це пов'язано, але вважаю, що виник дефіцит, бо поїхало багато фахівців.

Найшвидший шлях здобути базові навички – це онлайн курси. На них крок за кроком дають теми, які потрібні для мінімального старту. Якщо ви хочете вивчати тестування самостійно - зараз є ком'юніті, канали на YouTube, групи та чати. Та й книжки ніхто не скасовував — вони допомагають розвинути скіли. Ось кілька прикладів:

  • «Тестування програмного забезпечення», Сем Канер
  • «Тестування Дот Ком, або Посібник з жорстокого поводження з багами в інтернет-стартапах», Роман Савін
  • «Тестування програмного забезпечення. Базовий курс», Святослав Куликов

Відео уроки по тестуванню:

Висновок:

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу