Місце тестувальника в ІТ-команді

Питання чи варто йти в ІТ уже не актуальне. Бути в ІТ - не лише модний тренд, а й життєва необхідність. Зрештою працювати в цифрову епоху в сфері ІТ вже в найближчому майбутньому тією чи іншою мірою буде кожен.
Питання чи варто йти в ІТ уже не актуальне. Бути в ІТ - не лише модний тренд, а й життєва необхідність. Зрештою працювати в цифрову епоху в сфері ІТ вже в найближчому майбутньому тією чи іншою мірою буде кожен.

Щоб не чекати, поки нова епоха змусить усіх долучатись до інформаційних технологій, ти можеш вже сьогодні стати частиною цього світу. Часто для старту в ІТ початківці обирають шлях через професію тестувальника програмного забезпечення. Існує думка, що це один із найпростіших способів.
Хочеш стати Тестувальником?
Ще кілька років тому, тестувальників не вважали айтішниками і на таку вакансію брали буквально усіх без будь-якого досвіду. Зараз, це не просто окрема важлива одиниця на проекті. Тестувальник ПЗ - це одна з найважливіших ланок, оскільки саме тестер відповідає за якість програмного продукту, який випускають у світ. І попри те, що кількість вакансій на посаду тестувальника не зменшуються, вимоги до кандидатів постійно зростають.

Щоб розуміти роль та місце тестувальника в ІТ, варто розуміти, що програмний продукт роблять не лише програмісти. Зазвичай, до команди входять проектний менеджер, бізнес-аналітик, програмісти, тестувальники, системні адмінстратори, фахівці з ІТ безпеки, менеджери з впровадження, консультанти, керівники проектів та відділів. Творення ІТ-продукту це командна гра, в якій важливо, щоб усі були професіоналами.
В багатьох компаніях тестувальники становлять окремий відділ зі своєю ієрархією. І відповідальність на них покладена колосальна. Адже, якщо програміст, щось зробив не так (десь щось некоректно працює, або помилка непомітна одразу, але з часом може вивести з ладу усю програму), то помилку повинен побачити тестувальник. З етапу, як програмний продукт потрапив «на тестування», відповідальним за проект стає тестувальник. Саме в його компетенції повертати на доопрацювання стільки, скільки це потрібно задля найкращого результату. І у випадку поломок клієнти звертатимуться саме до тестувальників.

З іншого боку, тестувальник - це людина, яка заробляє гроші на помилках інших. Тест-інженер — це професія, у якій тестер ПЗ повинен знати більше про систему в цілому, ніж будь-хто інший, і надавати свої пропозиції для її постійного вдосконалення.

Якщо ж ти хочеш стати важливою частиною великою команди, що творить ІТ-продукти, то в першу чергу подбай про навчання та розвиток. З хорошою базою знайти роботу буде не проблема.

Програма комплексного курсу тестування програмного забезпечення →

Початківці починають з Тест-інженера

Забронюй місце в групі та отримай вступні уроки безкоштовно!

Для того, щоб отримати актуальну інформацію про умови навчання, ціни і т.д., залиши заявку. Найближчим часом з тобою зв'яжеться наш менеджер, щоб відповісти на запитання.
Сформуємо цілі
Визначимо рівень знань
Розповімо про навчальну платформу