Історія успіху Володимира Стефанишина

success2

Почну з того, що ніколи не планував працювати в сфері ІТ, але по приїзду зі штатів, вирішив що хотів би працювати в компаніях західного зразку, а в Україні, це в більшості можливо тільки в ІТ сфері. Так як моя сестра працює QA вже чотири роки, то я дуже часто за тестування чув, тому вирішив попробувати себе в цьому. Звісно, що бажання сидіти і вчити самому в мене зовсім не було, тому вирішив шукати курси, і натрапив на ШТ. Почну одразу з тестування якому нас почали навчати десь на середині курсу, так як до того була підготовка у вигляді опанування базовим знанням, які також важливі як і навички в тестуванні (Бази даних, віртуальні машини, мережі, HTML, операційні системи). Саме тоді я вже зрозумів, що мені дійсно подобається цим займатись, а викладачі спонукають до вивчення цього ще більше. На рахунок домашнього завдання хочу додати, робіть все, що дають))) З часом коли потрібно було все більшу кількість інформації провіряти на наявність багів, чи створення тест кейсів я відверто халявив, і в майбутньому коли вже почав шукати роботу, дуже собі нерви тим зіпсував, мол, чому не робив то все раніше. Після закінчення курсів, та здачі екзаменів, нас ще чекало декілька цікавих тренінгів, де Олег нас готував до співбесіди, та створював робочу атмосферу для практикування Скраму, було круто. Ну і звісно тортики по закінченню тренінгів). Було дуже не по собі після закінчення, адже за весь цей час звик до викладачів, групи, та і взагалі навчальної атмосфери.

sqa-lviv-1 (1)

Що на рахунок пошуку роботи, то раджу шукати її ще до закінчення курсів, аби не втрачати час. Звісно готуватись дома, багато готуватись, бо мандраж перед співбесідою буде ще той. Також сайти по пошуку вакансій типу работа.юа, ворк.юа, доу, і тд. повинні вам замінити соціальні мережі, адже вакансії можуть закриватись досить швидко, наприклад вакансія на яку мене прийняли на роботу була на сайті менше доби. Не варто зазубрювати весь матеріал, старайтесь зрозуміти, бо питань на визначення буде досить мало. Наприклад переважно не питають, що таке валідація або верифікація, а щось типу: Наведи мені приклади валідації в реєстраційній формі. Якщо йдете на співбесіду в Елекс, вчіть протоколи, для них то майже найголовніший критерій=). Якщо було технічне завдання, там провірити якесь вікно, то після закінчення співбесіди запитайтесь у спеціаліста де ти, що не так зробив. Адже на співбесідах добряче знань можна набрати. Англійську переважно питають усно, рекрутери, або якщо напишите що вище середнього, можуть на слово повірити)). Але бувають і тести, переклад тексу, написання баг репорту на англійській мові по вимогам (найбільший хардкор).

Хотів би відзначити також викладача з англійської мови, Аліну. Це один з найкращих викладачів з англійської мови який у мене був, якщо не найкращий. Якщо людина не зовсім в ладах з англійської, то з Аліною вона защебетає). Жаль, що Вона до нас прийшла хіба під кінець курсів, бажаю всім попасти до неї на заняття. Також Святославу, який на власній ініціативі приймав ще студентів два тижні вечором після закінчення навчання, і ганяв по пройденому матеріалу, мотивував і звісно влаштував терор тест кейсами, з жорсткими дедлайнами). Окрему подяку Руслану, який завжди був готовий відповісти на всі запитання, або направити до людей які це зроблять, та надав поради при пошуку роботи, і скидував матеріали які полегшували підготовку до співбесід.

© 2015-2017 ТзОВ “Школа тестування” – використання матеріалів ТзОВ “Школа тестування” дозволено з попередньої згоди правовласників. Всі права захищені.